10/27/17

We go through District 3 and 4 leagues of schools affiliated with ESN with scores, links and next week schedules:

4A NPSL

Federal Way 28, Auburn Riverside 7

Hazen 41, Enumclaw 31

Kentwood 54, Mt Rainier 6

Todd Beamer 26, Auburn Mountainview 6

Kennedy Catholic 68, Kentridge 41

Kentlake 30, Tahoma 18

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location TBD

Enumclaw at Union

Kennedy Catholic at Puyallup

Kentlake at Lake Stevens

Federal Way at Woodinville

Skyline at Todd Beamer

Skyview at Hazen

Mount Vernon at Auburn Mountainview

Sumner, Curtis or Rogers at Kentwood

4A GSHL

Union 14, Camas 7

Skyview 52, Heritage 0

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location may still TBD

Enumclaw at Union

Skyview at Hazen (Renton Memorial Stadium) day and time TBD

Camas at Bothell (Pop Keeney Stadium) 11/3 3pm

3A PCL

Lakes 41, Wilson 13

Lincoln 36, Bethel 16

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location may still TBD

Bethel at Arlington 11/2 7pm

Wilson at O’Dea (Seattle Memorial Stadium) Day and time TBD

Roosevelt at Lakes (Harry Lang Stadium) 11/2 7pm

Prairie at Lincoln 11/2 7pm

3A SSC

Peninsula 45, Capital 7

Timberline 33, Yelm 13

Gig Harbor 40, Central Kitsap 14

Shelton 24, North Thurston 17

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location may still TBD

Central Kitsap at Squalicum (Civic Stadium, Bellingham) 11/2 7:30pm

Yelm at Bishop Blanchet

Seattle Prep at Peninsula 11/2 7:30pm

Oak Harbor at Timberline (South Sound Stadium) Time and Day TBD

2A SPSL

Fife 28, Steilacoom 16

Eatonville 41, White River 7

Franklin Pierce 30, Orting 20

River Ridge 34, Washington 0

Clover Park 46, Foster 16

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location may still TBD

Port Angeles at Fife 11/2 7pm

Franklin Pierce at Sequim (Silverdale) 11/2 7pm

River Ridge at North Kitsap 11/2 7pm

Olympic at Eatonville 11/2 7pm

Orting at Steilacoom

Washington at White River

2A Evergreen and 2A GSHL

Black Hills 68, Rochester 12

Tumwater 56, Centralia 0

WF West 56, Aberdeen 23

Hockinson 54, Ridgefield 14

Woodland 47, Mark Morris 27

Washougal 41, RA Long 19

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location may still TBD

WF West at Hockinson

Columbia River at Black Hills (Tumwater District Stadium) 11/2 7pm

Woodland at Tumwater 11/3 7pm

1A Evergreen and Trico

Montesano 25, Elma 19

Hoquiam 42, Forks 13

Kingston 32, Tenino 12

Stevenson 20, Columbia-White Salmon 14

La Center 38, Castle Rock 12

District Crossover (Loser Out) 11/2 or 11/3 Time and Location may still TBD

Columbia-White Salmon at Montesano 11/2 7pm

Elma at La Center 11/2 7pm

2B Central/Pacific

Adna 56, Morton-White Pass 0

Pe Ell-Willapa Valley 42, Ilwaco 0

Kalama 56, Toutle Lake 0

Napavine 48, Rainier 27

Toledo 60, Mossyrock 6

Wahkiakum 41, Winlock 22

Onalaska 58, Life Christian 6

South Bend 26, North Beach 8

Ocosta 29, Chief Leschi 14

District Crossover on 11/1 (Loser Out except losers of * games will play a tie-breaker at Centralia on Saturday 11/3

Ocosta at Adna 7pm

Winlock at Pe Ell-Willapa Valley (Menlo) 7pm

Morton-White Pass at Kalama 7pm

Ilwaco at Napavine* 7pm

Onalaska at Toledo* 7pm

Wahkiakum at Raymond* 7pm